تبلیغات
نجوم - دوربین برای رصد کره زمین حمل به ISS
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزار گوگل پلاس

کد گوگل پلاس پیچک

پیچک

Admin Logo
themebox

کنترل از راه دور کره زمین مشاهده سیستم دوربین به نام ISERV به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) روی سوم آژانس اکتشافات هوافضایی ژاپن H-II انتقال خودرو (HTV-3) در تاریخ 20 ژوئیه راه اندازی شد. پس از نصب، سیستم خواهد شد که توسط محققان بر روی زمین به کارگردانی برای به دست آوردن تصاویر از مناطق خاصی از جهان را برای تجزیه و تحلیل فاجعه و مطالعات زیست محیطی است.
ISERV ردیاب یک وسیله جدید تصویربرداری طراحی و ساخته شده است در فضایی مارشال ناسا در مرکز پرواز در هانتسویل آلاباما HTV-3 در 22:06 به وقت شرق آمریکا 20 جولای از Tanegashima مرکز فضایی در جنوب ژاپن به فضا پرتاب شده است.

ISERV می ایستد برای ایستگاه فضایی بین المللی تحقیقات SERVIR محیط زیست و سیستم تصویری است. ایستگاه فضایی فراهم می کند محققان چشم انداز منحصر به فرد از طریق مشاهدات جهانی از فضا است. SERVIR مخفف اسپانیایی به معنی "را به خدمت می کنند." همچنین به عنوان تجسم منطقه ای و مانیتورینگ سیستم شناخته می شود، این برنامه فراهم می کند داده های ماهواره ای و ابزار را به تصمیم گیرندگان زیست محیطی در کشورهای در حال توسعه است. SERVIR همکاری بین ناسا و آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی (USAID) است.

ISERV خواهد شد در پنجره مرکز تحقیقات مشاهدهای (WORF) در آزمایشگاه دستینی ایستگاه نصب شده است. این سیستم در نظر گرفته شده است برای کمک به دانشمندان در به دست آوردن تجربه و تخصص عملیاتی و اطلاع رسانی به طراحی یک سیستم توانایی بیشتر در آینده. در حالت ایده آل، سیستم عملیاتی در آینده قادر خواهد بود برای نظارت بر بلایای طبیعی بر روی زمین است.
نانسی Searby، مدیر برنامه های ظرفیت سازی برای برنامه SERVIR در مقر ناسا در واشنگتن گفت: "ISERV آمد چرا که مقامات در کشورهای در حال توسعه گاهی اوقات قادر به دستیابی به آنها نیاز به پرداختن به تهدیدات زیست محیطی را فراهم کند و پس از فاجعه ارزیابی،". "تیم SERVIR با نزدیک شدن ISS ناسا و برنامه های کاربردی علوم زمین علوم با مفهوم دستیابی به تصاویر مورد نیاز را از ISS. اجناس مقرون بصرفه برای حمل و نقل بستر تست ISERV است در نتیجه آن همکاری است."

سیستم ISERV، بر اساس یک تلسکوپ تغییر تجاری و رانده شده توسط نرم افزار های سفارشی، پنجره علم زمین رو به سرنوشت برای به دست آوردن تصاویری از سطح زمین استفاده کنید. خواهد شد و سپس اطلاعات را به دانشمندان بر روی زمین منتقل کنند.

تصاویر از ISERV در ISS، دستگیر می تواند اطلاعات با ارزش ارائه بر روی زمین، گفت: "دن ایروین، مدیر برنامه SERVIR در مارشال است. "ما امیدواریم از آن خواهد شد اطلاعات جدید و اطلاعات از فضا مربوط به بلایای طبیعی، بحران های زیست محیطی و اثرات افزایش تنوع آب و هوا در جمعیت های انسانی را فراهم خواهد کرد."

ISERV است اولین سری پیش بینی شده از ایستگاه فضایی ابزار برای رصد کره زمین، هر یک از ویژگی حسگرهای به تدریج بیشتر قادر. سنسورهای آینده می تواند در خارج از ایستگاه برای روشن تر، گسترده تر از زمین نصب شده است. ISERV توسعه را به عنوان همکاری بین اکتشاف بشر ناسا و عملیات اداره و ماموریت اداره علوم زمین شناسی در بخش علوم کاربردی برنامه سرمایه گذاری شد.

این تیم در مرکز عملیات محموله در مارشال در حال ایجاد مواد مبتنی بر کامپیوتر برای آموزش خدمه ایستگاه فضایی به جمع آوری و نصب ISERV در قفسه WORF. عملیات عادی روی ایستگاه قرار است در ماه نوامبر آغاز خواهد شد.

جولی رابینسون، دانشمند برنامه ایستگاه فضایی بین المللی در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون گفت: "علاوه بر ISERV، مجموعه رو به رشدی از ابزار داخل ایستگاه برای نظارت بر زمین افزایش". این تعهد ایستگاه برای کمک به حل مسائل جهانی است. "

SERVIR شامل دفتر هماهنگی و دانش آموز آزمایشگاه تحقیقاتی در مارشال و مراکز فعال در کنیا و نپال و همچنین وابسته به شبکه در پاناما واقع شده است. هماهنگی توسعه نمونه های اولیه نرم افزار برای وب سایت SERVIR، و در ادغام فن آوری های جدید و یا مربوط به ناسا و سازمان پژوهش های علمی شریک را در سیستم برای پاسخگویی به نیازهای کشورهای میزبان است. کار فنی اولیه SERVIR در هاب، که در کشور و در منطقه کارشناسان کارکنان رخ می دهد. مراکز با دیگر سازمان های ملی و بین المللی در مناطق مربوطه خود را در مورد تغییرات آب و هوایی، نظارت بر محیط زیست، بلایای طبیعی، آب و هوا و نقشه برداری هماهنگ، در میان دیگران است.

SERVIR، به طور مشترک توسط ناسا و آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده تامین می شود، بخشی از بخش علوم زمین علوم کاربردی برنامه مدیره مأموریت علمی ناسا در واشنگتن است. چهار ناسا زمینه کار مراکز با مارشال در برنامه: مرکز پروازهای فضایی گودارد در گرین Md.؛ مرکز تحقیقات ایمز (Ames) در میدان مافت کالیفرنیا، آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا، کالیفرنیا و مرکز تحقیقات لانگلی در همپتون، VA است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایستگاه فضایی بین المللی، http://www.nasa.gov/station

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SERVIR، مراجعه http://www.nasa.gov/servirنوشته شده توسط :دانیال ساتری
دوشنبه 2 مرداد 1391-12:39 ب.ظ