تبلیغات
نجوم - اخبار
درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزار گوگل پلاس

کد گوگل پلاس پیچک

پیچک

Admin Logo
themebox

ماموریت گزارش وضعیت

پاسادنا، کالیفرنیا - مانور روز سه شنبه در مسیر پرواز فضاپیمای آزمایشگاه علمی مریخ ناسا برای ارائه کنجکاوی مریخ نورد به هدف فرود در کنار کوه مریخ تنظیم شده است.Artist's concept of NASA's Mars Science Laboratory Curiosity rover

اندازه این خودرو، یک تن مریخ نورد برای ورود به عصر از روز یکم ماه اوت 5 محدود، در سال 2012 PDT (اوایل 6، آگوست EDT و زمان جهانی). فرود آغاز یک ماموریت دو سال نخست به بررسی اینکه آیا یکی از جذاب ترین مکان بر روی مریخ ارائه یک محیط مطلوب برای زندگی میکروبی علامت گذاری به عنوان.

آخرین مانور مسیر اصلاح، سوم و کوچکترین از نوامبر 26، 2011، راه اندازی، با استفاده از چهار thruster شلیک در مجموع فقط 40 ثانیه. اطلاعات فضاپیماها و داپلر اثر تغییر در سیگنال های رادیویی از هنر و صنعت را نشان می دهد مانور موفق شد. همانطور که توسط مهندسین در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، پاسادنا، کالیفرنیا طراحی شده است، مانور تنظیم مکانی که در آن فضاپیما جو مریخ در حدود 125 مایل (200 کیلومتر) و پیشرفت های زمان ورود حدود 70 ثانیه را وارد کنید.

"این ما قرار می دهد و نزدیک به هدف ما ورود، بنابراین اگر هر مانور بیشتری مورد نیاز است، من انتظار دارم آنها کوچک می شود، گفت:" JPL توماس مارتین Mur، رئیس تیم ناوبری ماموریت. فرصت تا سه مانور مسیر اصلاح اضافی در طول هشت روز پس از نهایی پرواز برنامه ریزی شده است.

این مانور در خدمت هر دو برای تصحیح خطاهای موجود در مسیر پرواز که پس از مانور تصحیح قبلی باقی مانده و به انجام یک تصمیم برای تغییر این ماه هدف فرود حدود 4 مایل (7 کیلومتر) نزدیک به کوه است.

سرعت فضاپیما در حدود یک دهم مایل در ساعت (50 میلی متر در هر ثانیه) تغییر می یابد. اول و دوم پرواز مانور تصحیح مسیر، تغییرات سرعت در حدود 150 بار بزرگتر 11 ژانویه و در حدود 20 برابر بزرگتر تاریخ 26 مارس است.

تغییر هدف فرود نزدیک به کوه، رسمی به نام کوه شارپ، ممکن است ماه ها خارج از زمان مورد نیاز برای رانندگی از محل زمین نشستن کامل هواپیما به مقصد انتخاب در مواجهه با مواد معدنی مرتبط با آب در شیب کوه موی خود را بتراشید.

پرواز به مریخ وارد "فاز روش" خود را که منجر به روز فرود است. ماموریت مدیر آرتور آمادور از JPL گفت: "در 40 روز آینده، تیم پرواز خواهد بود لیزر متمرکز شده بر روی آماده سازی برای به چالش کشیدن وقایع روز فرود - ردیابی مسیر فضاپیما و نظارت بر سلامت و عملکرد سیستم های پردازنده خود در حالی که با استفاده از شبکه فضای عمیق ناسا به ماندن در ارتباطات مستمر ما در کشش اصلی در حال حاضر این سفینه، همچنان به انجام خیلی خوب است. و تیم پرواز برای این چالش است. "

نزول از بالای جو مریخ به سطح تکنیک های جسورانه را قادر می سازد با استفاده از یک منطقه مورد نظر کوچک تر و سنگین تر فرود آمد اجناس مقرون بصرفه برای حمل و نقل از ممکن است برای هر ماموریت های قبلی مریخ را استخدام کنند. این نوآوری، در صورت موفقیت، آزمایشگاه مجهز و تلفن همراه را به محلی به خصوص به خوبی برای رسالت خود را کشف مناسب قرار می دهد. نوآوری های پیشرفت ناسا را ​​نسبت به قابلیت های مورد نیاز برای ماموریت های انسان به مریخ است.

یک ویدیو در مورد چالش های فرود آنلاین: http://go.nasa.gov/Q4b35n یا http://go.usa.gov/vMn.

در ژوئن 27، آزمایشگاه علمی مریخ فضاپیمای حامل کنجکاوی مریخ نورد در حدود 307 میلیون کیلومتر (494 میلیون کیلومتر) از آن 352 میلیون مایلی (567 میلیون کیلومتر) پرواز به مریخ سفر کرده اند.

JPL، یک بخش از موسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا، مدیریت ماموریت هیئت مدیره مأموریت علمی ناسا، واشنگتن. برای اطلاعات بیشتر در مورد کنجکاوی در http://mars.jpl.nasa.gov/msl/ http://www.nasa.gov/msl.and. http

منبع : سایت اصلی ناسا


نوشته شده توسط :دانیال ساتری
جمعه 30 تیر 1391-09:55 ق.ظ